Samonosná konstrukce

Samonosná konstrukce se využívá hlavně při moderních stavbách, kde je prioritou využívat nejvyšší světlou výšku budovy. Důležitou charakteristikou těchto ocelových konstrukcí je, že nemají příhradové ztužení jako ani vodorovnou ztužující tyč. A tak vytvářejí volné plochy v příhradových částech ocelových hal. Takové ocelové konstrukce jsou vyráběny z silnostěnných ocelových profilů HEA, IPE a HEB. Samonosná konstrukce se nejvíce využívá při stavbách administrativních, obchodních a výrobních objektů. Tento typ konstrukce můžeme charakterizovat i jako nejelegantnější typ s robustním složením ocelových celků.

Takové ocelové konstrukce jsou opláštěné sendvičovým panelem, který vyniká vysokými termoizolačními vlastnostmi. Sendvičové panely se dodávají v různých tloušťkách, vlastnostech a barvách.

Druh a skladba ocelových konstrukcí jsou přepočteny tak, aby vyhovovaly konkrétním sněhovým a povětrnostním pásmům, ve kterých budou objekty umístěny. Výpočty realizuje externí projekční společnost, která vypracuje na každou konstrukci statický posudek.

Šířka a výška těchto konstrukcí je běžně od 10 do 25 m, s výškou od 3 do 7 m.

Barevné ošetření konstrukcí zajišťujeme základní a vrchní barvou. V případě potřeby umíme povrchy ošetřit i protipožárním nátěrem.

Kontaktujte nás

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na telefonních číslech nebo e-mailem

Kontaktovat